מקלות סנוקר

 

מקל משחק, בלעדיו לא תוכלו לשחק בכלל, הוא זה שהופך את המשחק למהנה יותר, הוא זה שמעלה את רמת המשחק שלכם. כפי שידוע לכם, במועדוני הביליארד מצויים מקלות משחק פשוטים, בחלקם תוכלו למצוא מקלות עם קוטר ראש שונה, גדול, קטן. ומקלות ביליארד להן משקל שונה, כבדים יותר, בינוניים ואף קלים. למרות ה"מבחר" שנמצא במועדונים, בכל זאת ניתן לקרוא למיגוון זה כנחות. אז אם אתה, שחקן ביליארד חובבן או מקצועי אשר מעוניין לחוש ברמת משחק ביליארד שונה לגמריי, להשתפר במשחק ביליארד, להרגיש מה זאת איכות, כדאי שתקנה מקל ביליארד פרטי משלך. היתרונות במקל ביליארד משלך הם ההתמדה שתשפר את רמת המשחק שלך בלי מאמצים כלל, כיוון שכשכל פעם שאתה משחק באותו מקל ביליארד, אתה לומד לשלוט בפגיעה למטרה, בשיווי משקל, במידות ועוד.

 מקלות סנוקר

מחירים של מקלות סנוקר

 

נתחיל בכלכלה, מחירו של מקל סנוקר איכותי יכול להתחיל בסכומים של כ-100-150 דולר (זיכרו זהו סכום התחלתי) ויכול להגיע לסכומים של אלפי דולרים. כמובן, שישנם גם מקלות סנוקר זולים יותר, בעצם, מחירו של מקל סנוקר אותו ירכוש כל שחקן יעמוד בתנאים שלו, הכוונה לרמת משחק סנוקר, תדירות המשחק שלו, ציפיות, דרישות ועוד. מחיר המקל תלוי גם במראהו, על כך נדבר בהמשך.

 

כיצד מעריכים שווי של מקל ביליארד

 

כעת, מהם הקריטריונים להערכת מקל ביליארד איכותי עבור כל הרמות, הדבר העקרוני הכי חשוב בבחירת מקל ביליארד או סנוקר הוא המשקל של המקל, משקל המקל מותאם לכל שחקן ודרישותיו, באפשרותו של השחקן לקנות מקל קל, בינוני או כבד. מקל משחק ביליארד לשחקנים מתחילים בדרך כלל נמדד במשקלים של 566 או 594 גרם, מקל כזה יכול לשפר את רמת הפגיעה ולהפוך אותה לישירה ומכוונת יותר. מקל סנוקר כזה ישמש את השחקן המתחיל באופן מעולה ולאורך זמן, ואם נוסיף עוד משקל למקל השחקן (העדיפות היא שהמקל לא יהיה מוגדר ככבד) יהיה מסוגל להכות גם מכות מסובבות.

 מקל ביליארד

ראש מקל סנוקר – קריטריון חשוב ביותר

 

ראש המקל, לו יש את אחד התפקידים הראשיים בהרכב המקל, ראש מקל ביליארד; רך או קשה, ומה יהיה קוטרו. אז ככה, מקל בעל ראש רך יגרום לכם לחוש את המכה עצמה, לעומת זאת, ראש קשה עמיד לזמן רב יותר ועם זאת שומר על צורתו, זאת הסיבה שרוב השחקנים בוחרים בראש מקל ביליארד קשה. בדרך כלל, במיוחד בארצות הברית תמצאו מקלות שקוטר ראשם יהיה בין 11 ל-14 מילימטר, אלה גם הגדלים שנחשבים לחוקיים שם. שחקנים מתחילים לרוב ישתמשו בקוטר של 13 מילימטר, ועם צבירת ניסיון קל במשחק ביליארד סביר להניח שיחליפו את הראש לכזה בעל קוטר של 12 מילימטר.

 

אחיזה במקל ביליארד

 

רוב מקלות הביליארד מצופים בניילון או בפשתן, לשם אחיזתו הנעימה והיציבה יותר של המקל. קיימות המון דרכי קישוט למקלות, ואפשר גם לרכוש מקל סנוקר מקושט מראש, אך הדבר יעלה ביוקר, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת ביצועי המשחק. למה? מצד אחד, הקישוטים יקרים, ומצד שני הקישוט ימשוך תשומת לב שעלולה להפריע לשחקן במהלך ובריכוזו במשחק.

 

כיצד שומרים על מקל סנוקר

 

ואם כבר החלטתה לקנות מקל סנוקר משלך, כדאי שתשמור עליו. חשוב לזכור לקנות גם תיק נשיאה מיוחד למקל סנוקר, קיים מגוון רחב של תיקים כאלה, יש תיקים רכים, ויש תיקים קשיחים יותר. ככל שהתיק יהיה רך יותר סביר להניח שמשקלו יהיה קל יותר, אבל תיק קשה יהיה עמיד יותר וישמור על במידה רבה יותר על המקל.

 

מקלות סנוקר – סיכום

 

מקל הביליארד הוא זה שקובע את הנאתך מהמשחק, וכמובן, את הרמה בה תשחק. לכן, לפני שאתה מחליט ורוכש מקל ביליארד עלייך לבדוק שיקולי דעת שונים, חסרונות, יתרונות. למעשה, בכדי שתוכל לצבור את מלוא ההנאה מהמקל שלך, עלייך לבדוק את התאמתו של המקל באופן אישי אלייך, ורק אחר כך לרכוש אחד, וכמובן להנות ממנו ומהמשחק שישתפר בהתחייבות.