איך לבחור מקל סנוקר

1.קצת על החיבור

החלק של האחיזה מחובר לחלק הראשי של מקל הסנוקר (שעשוי מעץ אש) בשתי דרכים אפשריות, באמצעות מכונה או בצורה ידנית. בשתי הדרכים האלו מייצרים מקלות די שונים.

חיבור ממוכן

שיטת חיבור זו פחות יקרה מחיבור ידני אבל עדיין מאוד אפקטיבית. החלק של האחיזה במקל סנוקר, בדרך כלל מעץ אבוני, נחתך בארבע נקודות שמודבקות לארבעה שקעים שנחתכו ע"י מכונה בחלק הראשי. למוצר השלם יש צורה מאוד ברורה של ארבע נקודות במקומות שחיברו את החלקים.

חיבור ידני

זו שיטה מסורתית לחיבור חלק האחיזה לחלק הראשי של מקל הסנוקר. על החלק הראשי מחוברים שני חלקים שטוחים בחלק התחתון. חלקי האחיזה מודבקים לחלקים השטוחים האלה. אז מסובבים את המקל ב- 90 מעלות ומדביקים עוד שני חלקי אחיזה. אז המקל מעוצב כדי לייצר את הצורה המיוחדת של ארבע נקודות מעוגלות.

אפשר לשפר את המראה של שני הסוגים של מקלות הסנוקר עם חיבורים של סוגים אקזוטיים של עץ או חזיתות צבעוניות.

2. חפש סיקוס אחיד

אפשר לדעת הרבה על איכות מקל סנוקר מהסיקוס של העץ. הסיקוס אמור להיות אחיד בשני חלקי המקל. במקל עם סיקוס אחיד יש הרגשה יותר זורמת ואחידה במכות. שיווי המשקל במקל עם סיקוס אחיד יהיה הרבה יותר טוב.

3. מראה/מחיר לא שווה לאיכות

זה משפט די ברור אבל הוא מאוד חשוב. רוב מקלות הסנוקר היקרים ביותר, הינם יקרים בגלל החומרים שהשתמשו כדי לייצר אותם. עוד גורם הוא שעות העבודה שנדרשות כדי לייצר כל מקל. אם אתה קונה מקל מהטווח העליון של המחירים, לא תמיד תשלם עבור מקל איכותי אלא עבור מקל שהינו יותר אסתטי. אתה יכול לקבל יותר איכות במקל עם מראה יותר פשוט.