שימוש בגשר במשחק סנוקר

 

שחקני סנוקר רבים אינם רוצים או שאינם יודעים כיצד להשתמש בגשרים, במיוחד בארוכים יותר. עם מעט ידע ניתן לשנות מצב זה. נתחיל מבראשית: ראשית מרח גיר על ראש המקל, חשוב לא לעשות זאת מעל שולחן הסנוקר עצמו (גרגירי הגיר גורמים נזק לבד של השולחן). עתה הנח את המקל ואת הגשר על השולחן אבל שמור על מרחק ביניהם לבין הכדור הלבן, לעת עתה. מקלות ארוכים יותר עלולים להיות בעלי מעט עקמימות כלפי המקל הסנוקר שלך כך שכדאי לך לדאוג ולאחוז את המקל עם העקומה כלפי מטה. כך ישמר שיווי משקל ויש לך גם קו ישר באמצעותו אתה מכוון.

 

האם יש למקל הסנוקר עקמימות?

 

כעת אם יש למקל סנוקר שלך עקמימות השכב את הקצה התחתון של המקל בכף ידך ושחרר אותו, אם יש עקמימות, המקל יתגלגל מעצמו בגלל החוסר בשיווי משקל. עכשיו כשקבעת איך תכוון, הזז את ראש הגשר למיקום מול הכדור הלבן והורד את האחיזה עד למשטח של השולחן או של אחת הדפנות. החזק אותו במקום בחוזקה עם יד הגשר שלך. אחרי כן אתה צריך לחשב את המרחק בין ראש המקל והכדור. בגלל המרחק מהעין כשמשתמשים בגשר מכני זו מהווה בעיה להרבה שחקנים. יש לבעיה זו פתרון מאוד פשוט: התבונן בצל של המקל, תוכל לראותו אפילו מרחוק וכך תוכל להזיז את ראש המקל למרחק של בערך 1.5 ס"מ מהכדור.

 

שימוש נכון בגשר במשחק ביליארד

 

בשום מצב לא מנמיכים את ראש מקל הסנוקר עד לבד של השולחן וגוררים אותו עד הכדור – פעולה זו, לא רק שהיא משאירה סימנים על שולחן הסנוקר אבל גם תאלץ להרים את ראש המקל עד הכדור וזה יכול להשפיע באופן שלילי על הכיוון. השאר את ראש המקל מעל פני השולחן וחפש את הצל, זה יותר מהיר, שומר על השולחן ונותן לך יותר שליטה. כשאתה משחק במצב רגיל אתה אמור לשמור על כיפוף במרפק של 90 מעלות או פחות ביד המכה, יש לשמור על כך בזמן שאתה משתמש בגשר. ההבדל היחיד הוא שהחלק הקדמי של היד צריך להיות אופקי כדי למנוע את אפקט הציר של המרפק שמוריד את היד למטה במהלך המכה.

אל תחזיק את מקל הסנוקר מדי בחוזקה ושמור את כף ידך גמישה. לאחוז במקל בצורה זו עם הראש שלו קרוב לכדור הלבן מאפשר לך להכות באמצעות תנועה מאוד קצרה. כוחה של המכה נובע ממשקלו של המקל לכן חשוב לפגוע יותר קרוב למרכז הכדור מאשר במכה רגילה, זה גם יעזור לך להמנע מאי פגיעה בכדור סנוקר. הזז את המקל קדימה ואחורה מספר פעמים מבלי להכות בכדור, 3-5 ס"מ יספיקו, ואז המשך למכה עם אותה תנועה. התנועה הקצרה הזאת משאירה את המקל בשליטה שלך ומייצרת דיוק שיגרום למכה מוצלחת. זכור גם להקפיד על מיקום הכדורים אחרי המכה, אבל חשוב שלא לנסות מסלולים מסובכים מדי כי הם מורידים את הסיכויים להצלחה.

עכביש – גשר מסוג זה יכול להיות בעייתי כי כשמכים איתו המקל צריך להיות בזווית. מה שמגדיל סטיות אם ישנן וגורם למצב בו השליטה בכדור הרבה יותר קשה. כשאתה משתמש בגשר עכביש חשוב להקפיד על כך שהמקל יפגע מתחת לנקודה הגבוהה ביותר שבה ניתן לפגוע בכדור. נקודה זאת הינה תמיד במרכז הכדור ותמנע סחרור צדדי בלתי רצוי.